Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wspólne kolędowanie pokoleń w Rydułtowach - Powiat Wodzisławski

Wspólne kolędowanie pokoleń w Rydułtowach

Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, tradycyjnie jak co roku, organizuje Wieczór Kolęd Międzynarodowych, podczas którego śpiewane będą kolędy w różnych językach. Tegoroczny koncert odbędzie się w najbliższy piątek, 15 stycznia, o godz.17.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Wieczór Kolęd Międzynarodowych na początku był cykliczną, kameralną imprezą szkolną, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń liceum „na Skalnej”. Z czasem przerodziła się w imprezę międzyszkolną. Do współpracy zaproszono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego oraz chóry z Rydułtów, Radlina i Wodzisławia Śl.

W tym roku, w ramach integracji lokalnego środowiska i zbliżania pokoleń, na deskach RCK wystąpią rodzice i uczniowie LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, uczniowie OPP w Rydułtowach, GIMNAZJUM nr 1 w Rydułtowach, GIMNAZJUM w Pszowie, ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH w Syryni oraz CHÓR MIESZANY LIRA z Rydułtów pod opieką Urszuli Matuszek i Stowarzyszenie Vladislavia z Wodzisławia Śl.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Wodzisławski oraz Burmistrz Miasta Rydułtowy.

Serdecznie zapraszamy!