Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wspierają rodziny zastępcze w zdalnej nauce - Powiat Wodzisławski

Wspierają rodziny zastępcze w zdalnej nauce

Dzieci i młodzież przebywająca w rodzinach zastępczych może liczyć na pomoc w nauce, którą oferuje im młodzież z I LO im.14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim w ramach szkolnego wolontariatu. Osiemnastu wolontariuszy zdalnym wsparciem objęło czterdziestu dziewięciu wychowanków pieczy zastępczej.

konferencja online, postać ludzka oparta pracująca n komputerzez, na monitorze widocznych parę postaci ludzkich

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim wróciło z propozycją pomocy wychowankom rodzinnej pieczy zastępczej, którzy obecnie wiedzę zdobywają przed ekranem komputera. Zaoferowali ją uczniowie z wodzisławskiej „Jedynki”, w której od 14 lat działa Koło Wolontariatu, a zaangażowana w nim młodzież pomaga w powiatowych jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej. Także i w tym roku na wsparcie wolontariuszy mogą liczyć wychowankowie rodzin zastępczych, którzy są uczniami wodzisławskich podstawówek oraz szkół średnich. Dzieci i młodzież mogą liczyć na pomoc z języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, historii, biologii czy języka angielskiego. Wolontariusze z „Jedynki” bardzo dobrze czują się w tych przedmiotach i mają ogromną wiedzę, którą chętnie się dzielą. Obecnie pomoc w nauce  prowadzona jest przez internetowe komunikatory.

Warto dodać, że wychowankowie rodzin zastępczych, dzięki staraniom pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, w ubiegłym roku otrzymali laptopy, które mają im służyć do zdalnej nauki. Powiat Wodzisławski  przystąpił bowiem do projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej okresie epidemii COVID-19” współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach którego zakupiono 140 laptopów. W tym roku szkolnym sprzęt komputerowy służy nie tylko do zdalnej nauki w szkole, ale również do kontaktu z wolontariuszami wodzisławskiej „Jedynki”.