Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wojewódzki test sprawności syren alarmowych. Провінційний тест ефективності сирен тривоги - Powiat Wodzisławski

Urząd Wojewódzki w Katowicach informuje, że 22 listopada, pomiędzy godz. 9:00 a 13:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych, wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Воєводське управління в Катовіце повідомляє, що 22 листопада між 9:00 та 13:00 буде проведено обласне навчання з працездатності сирен оповіщення.

Celem treningu jest przetestowanie działania systemu syren alarmowych w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych działań. W związku z powyższym zostanie on przeprowadzony w sposób dynamiczny. W ramach treningu emitowany będzie – dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

Тренування буде видавати безперервний звуковий сигнал протягом трьох хвилин, щоб вказати, що будильник скасовано.