Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławski Ekonomik z impetem i po europejsku rozpoczyna nowy rok szkolny! - Powiat Wodzisławski

Wodzisławski Ekonomik z impetem i po europejsku rozpoczyna nowy rok szkolny!

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. nie mają powodów do zmartwień, mimo że wakacje już za nimi. W nowym roku szkolnym szkoła zaproponuje im liczne wyjazdy i wszechstronny rozwój zawodowy, dzięki realizacji aż czterech nowych projektów europejskich w ramach programów Erasmus+ i POWER.

ekonomik programy Erasmus+ i POWER

Pracowity, pełen zaangażowania poprzedni rok szkolny, zaowocował wielkim sukcesem ZSE w Wodzisławiu Śląskim, który dziś może cieszyć się perspektywą realizacji kolejnych czterech zwycięskich projektów w ramach programu Erasmus+ i POWER. Dzięki nim uczniowie będą mogli podnosić swoje kwalifikacje i rozwijać wiedzę w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii. Projekty stawiają również na niezbędne w dzisiejszej rzeczywistości kompetencje kluczowe, takie jak: umiejętności matematyczne, informatyczne, komunikacyjne i językowe – wszystko to za sprawą realizacji wspólnych działań z partnerami z Łotwy i Szwecji. Również nauczyciele Ekonomika, dzięki udziałowi w dedykowanym im projekcie, będą mogli poznać zasady funkcjonowania zagranicznych systemów, edukacyjnych, podzielić się swoim doświadczeniem, rozwinąć kompetencje językowe. Wśród zwycięskich projektów, znalazł się również ten, skierowany do szczególnie zainteresowanych kuchnią i gotowaniem, a realizowany z udziałem partnerów z Turcji, Włoch, Rumunii, Francji, Słowenii. Jakby tego było mało warto przypomnieć, że Zespół Szkół Ekonomicznych już od roku z powodzeniem realizuje też jeszcze jeden projekt staży zagranicznych „W poszukiwaniu nowych możliwości-Ekonomik na zagranicznych stażach”.

Jak podkreśla kierownik szkolenia praktycznego w ZSE i jednocześnie koordynator projektów Aleksandra Zielonka to ogromne wyzwanie postawione zarówno nauczycielom, jak i uczniom, ale jednocześnie niebywała satysfakcja i radość dla wszystkich uczestników projektów. – Programy Erasmus i POWER niosą wiele korzyści: rozwój zawodowy, rozwój kompetencji językowych, uczestnictwo w wielokulturowym środowisku, możliwość integracji i usamodzielnienia – podkreśla.

Dzięki tak dużej liczbie projektów w rozpoczynającym się roku szkolnym młodzież wodzisławskiego Ekonomika w dużej liczbie uczestniczyć będzie w różnorakich inicjatywach rozwojowych realizowanych w Unii Europejskiej i poza nią.