Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przypominamy: Wodzisławski Dzień Przedsiębiorczości już dzisiaj - Powiat Wodzisławski

Przypominamy: Wodzisławski Dzień Przedsiębiorczości już dzisiaj

Debaty, wywiady biznesowe, prezentacje start-upów oraz informacje na temat wsparcia dla lokalnego biznesu – to wszystko czeka na przedsiębiorców 20 listopada podczas Wodzisławskiego Dnia Przedsiębiorczości.

bieznesmen, start up, informatyk, webinar

Wodzisławski Dzień Przedsiębiorczości jest częścią obchodzonego w wielu krajach Światowego Dnia Przedsiębiorczości. Pierwotnie wydarzenie to miało mieć formułę targów i odbywać się w formule bezpośrednich spotkań ludzi biznesu. Pandemia koronawirusa zweryfikowała jednak te plany. – Spotykamy się 20 listopada w przestrzeni wirtualnej. Program wydarzenia został tak skonstruowany, by z debat, wywiadów i prezentacji start-upów jak najwięcej wynieśli młodzi przedsiębiorcy, będący na początku biznesowej drogi – tłumaczy Krzysztof Dybiec – szef Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Tematyka Wodzisławskiego Dzień Przedsiębiorczości powinna zainteresować też doświadczonych przedsiębiorców. – Podczas debat i spotkań z ekspertami będzie mowa o formach wsparcia dla firm oraz wyzwań stojących przed lokalnym rynkiem pracy. O problemach sektora MŚP w czasach pandemii opowie między innymi gość specjalny – rzecznik MŚP Adam Abramowicz – dodaje Krzysztof Dybiec.

Wszystkie debaty podczas Wodzisławskiego Dnia Przedsiębiorczości będą relacjonowane na żywo na Facebooku oraz YouTubie. Początek 20 listopada o godz. 10:00.

Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości. Partnerem wydarzenia jest Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE.

Program wydarzenia:

10:00 – 10:50 – Debata pt. “Czynniki sukcesu w biznesie”

Swoimi refleksjami na temat kroków milowych w rozwoju biznesu podzielą się doświadczeni przedsiębiorcy. Uczestnicy: Wojciech Gnus – ADEGIS, Grzegorz Jordan – Dom Gościnny Jordaszka, dr Andreas Glenz – Prevac, Kazimierz Kosa Rychlikowski – SPEAK IN COLOR, Marek Capek – firmy Capek i Bruk, Krzysztof Dybiec – szef Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Moderator: Wacław Wrana – Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE, redaktor naczelny tuWodzislaw.pl

11:00 – 12:00 – Godzina Start-upów.

Wywiady z twórcami start-upów i młodymi przedsiębiorcami o początkach biznesowej drogi. Uczestnicy debaty: Dawid Jarząbek – Aslandi, Katarzyna Błędowska – Akademia Stylu Maluszka, Monika i Paweł Piasecki – Olejki Wodzisław Śląski oraz Michał Misiewicz – Koszulkowy.pl. Prowadzenie: Tomasz Raudner – redaktor naczelny portalu ŚląskiBiznes.pl

12:00 – 12:05 – Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości – prezentacja

Emisja materiału filmowego o działalności Inkubatora.

12:15- 13:15 – Debata pt. “Wyzwania lokalnego rynku pracy i systemu edukacji w dobie zmian rynkowych oraz sytuacji kryzysowych”

Debata o tym, jakie wyzwania stoją przed instytucjami rynku pracy i edukacji w niepewnym czasie pandemii koronawirusa. Uczestnicy: Anna Słotwińska-Plewka – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim, Anna Wilkowska – Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, Aleksandra Wojciechowska – Instytut Badań Edukacyjnych, prof. Eugenia Rostańska – profesor Katedry Pedagogiki Akademii WSB, Jacek Szczotka – wicekurator oświaty. Moderator: Ireneusz Burek – Prezes Śląskiego Porozumienia Gospodarczego ŚLĄSK.ONLINE, redaktor naczelny portalu PLUSYdlaBIZNESU.pl

13.30 – 14.30 – Debata pt. “Co dla biznesu w tych trudnych czasach”

Rozmowa o wsparciu samorządu i jednostek otoczenia biznesu dla mieszkańców prowadzących działalność gospodarczą. Uczestnicy: Mieczysław Kieca – Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, Tomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Bartosz Młotek – Przewodniczący Rady Gospodarczej Biznes in Wodzisław, dr Tomasz Zieliński – Wiceprzewodniczący Rady Gospodarczej Biznes in Wodzisław, Martyna Michta – radca prawny, Dagna Kornafel-Polak i Mateusz Jamioła – Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, zespół ds. obsługi przedsiębiorców i inwestorów. Moderator: Krzysztof Dybiec – Prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim, Wiceprezes Śląskiego Porozumienia Gospodarczego ŚLĄSK.ONLINE.

14.30-15.00 – rozmowa z Adamem Abramowiczem – Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Problemy sektora MŚP w czasie pandemii, skutki lockdownu dla polskiej gospodarki. Prowadzenie: Tomasz Raudner – redaktor naczelny portalu ŚląskiBiznes.pl.

Wydarzenie współfinansowane ze środków publicznych otrzymanych z Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim na wsparcie przedsiębiorczości.

Link do wydarzenia https://www.facebook.com/InkubatorWodzislaw/photos/a.120811609541018/186928229596022/Wodzislawski_Dzien_Przedsiebiorczosci infografika