Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławska policja ma dwa nowe samochody - Powiat Wodzisławski

Wodzisławska policja ma dwa nowe samochody

Dwa nowe pojazdy służbowe zasiliły flotę wodzisławskiej Komendy Powiatowej Policji. Zostały sfinansowane po połowie z funduszy Policji oraz ze środków przekazanych przez lokalne samorządy, w tym Powiat Wodzisławski.

Nowe samochody policyjne, spotkanie komendantów policji w Wodzisławiu Śl. z samorządowcami, którzy przekazali środki na zakup

Samochody trafiły do Wydziału Kryminalnego. Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śl. mł. insp. Wiesław Dryja wraz ze swoim zastępcą nadkom. Adamem Marekwicą spotkali się z szefami samorządów, które współfinansowały pojazdy: starostą wodzisławskim Leszkiem Bizoniem, prezydentem miasta Wodzisławia Śl. Mieczysławem Kiecą, wójtem Marklowic Tadeuszem Chrószczem oraz wójtem Mszany Mirosławem Szymankiem.

Komendanci podziękowali samorządowcom za wsparcie oraz współpracę przy wspólnie realizowanych zadaniach. W tym miejscu warto wspomnieć, że dzięki współpracy wodzisławskich komend Policji i Państwowej Straży Pożarnej ze starostwem w zeszłym roku zorganizowano m.in. akcję profilaktyczną w ramach Road Safety Days. Z kolei dzięki współpracy z Urzędem Miasta Radlina i miejskimi jednostkami organizacyjnymi Starostwo wraz z Komendą Policji przygotowały w Radlinie „Piknik bezpieczeństwa”. Wzięło w nim udział około 3000 osób.

Wsparcie z budżetu Powiatu na zakup nowych policyjnych samochodów wyniosło 30 tys. zł.