POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Wodzisławska biblioteka świętowała 70. urodziny

9 maja 1949 roku na podstawie uchwały Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Wodzisławiu Śl. powołano do życia bibliotekę w Wodzisławiu Śl. Dokładnie 70 lat później w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. odbyła się uroczystość jubileuszowa.

Z okazji urodzin był specjalny tort, dziesiątki bukietów, mnóstwo ciepłych i serdecznych słów oraz wyrazów życzliwości, okolicznościowy występ artystyczny, a także spotkanie autorskie z Arturem Andrusem. Z najlepszymi życzeniami urodzinowymi w bibliotece pojawił się m.in. starosta Leszek Bizoń wraz z przewodniczącym rady powiatu Adamem Krzyżakiem i członkinią zarządu Krystyną Kuczerą, włodarze Wodzisławia Śl., reprezentanci bibliotek z terenu całego województwa, a także szefowie lokalnych instytucji kultury.

Przedstawiciele Powiatu z okazji jubileuszu przekazali placówce symboliczny czek na zakup kolejnych pozycji do już bogatego księgozbioru. Starosta Leszek Bizoń podkreślał, podobnie jak przedstawicielka Biblioteki Śląskiej, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śl. jest jedną z najlepszych książnic w województwie oraz jedną z najaktywniejszych instytucji kultury w powiecie.

To ogromna zasługa pani dyrektor Ewy Wrożyny-Chałupskiej i zespołu wodzisławskich bibliotekarzy, którzy razem z nią od lat bibliotekę tworzą, a także niesamowitej atmosfery tutaj panującej. Za tę wspaniałą atmosferę rodzącą tak piękne owoce w imieniu własnym oraz w imieniu władz Powiatu Wodzisławskiego serdecznie dziękuję – powiedział starosta, życząc bibliotekarkom (obecnie w placówce zatrudnione są wyłącznie panie) wielu sukcesów, ciekawych pomysłów i przede wszystkim rzeszy stałych czytelników.