Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW: SPOTKANIE PODRÓŻNICZE Z MARZENĄ FILIPCZAK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW: SPOTKANIE PODRÓŻNICZE Z MARZENĄ FILIPCZAK

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie podróżnicze z Marzeną Filipczak- dziennikarką, globtroterką, autorką książek i poradników podróżniczych: „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet”, „Lecę dalej. Tanie podniebne podróże”, „Między światami”. Spotkanie odbędzie się 5 listopada o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

plakat SPOTKANIE PODRÓŻNICZE Z MARZENĄ FILIPCZAK

Autorka i podróżniczka zabierze nas w podróż po dalekiej północy – krainie zorzy, gejzerów i reniferów!

Prezentacja dotyczyć będzie Skandynawii, Islandii i Grenlandii. Mowa będzie m.in. o Lofotach- pięknych wyspach za kołem podbiegunowym, lapońskich reniferach, św. Mikołaju. Słuchacze poznają również miejsce, uznawane za najlepsze na ziemi do obserwacji zorz polarnych, a także dowiedzą się więcej o islandzkich bezdrożach, gejzerach oraz życiu na Grenlandii- jednym z najmniej zaludnionych miejsc na świecie.

Przewidziana jest także część praktyczna- jak podróżować po tych krainach.

Serdecznie zapraszamy!