Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW: SPOTKANIE Z EMILIĄ KRAKOWSKĄ - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW: SPOTKANIE Z EMILIĄ KRAKOWSKĄ

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Emilią Krakowską, bohaterką książki "Aktorzyca" Katarzyny Kaczorowskiej. Spotkanie połączone z promocją książki odbędzie się 27.02 o godzinie 16:30 w Sali Multimedialnej Biblioteki. Wstęp wolny!

plakat spotkanie z Emilią Krakowską

Katarzyna Kaczorowska – Emilia Krakowska. Aktorzyca. Spotkanie z jedną z najpopularniejszych aktorek ostatniego półwiecza! Portret wybitnej polskiej aktorki Emilii Krakowskiej – poznanianki z urodzenia, warszawianki z wyboru. Publiczność pokochała ją za Reymontowską Jagnę, Malinę z opowiadania Iwaszkiewicza, Marysię z Wesela i panią Dulską Zapolskiej. Bohaterka książki opowiada czytelnikom o wielkiej miłości swojej matki, Anastazji, o przybranej siostrze, mężach, z którymi nie zawsze było jej po drodze i ukochanych córkach. Prowadzi nas przez uliczki rodzinnego Poznania – okupowanego przez Niemców i zbuntowanego przeciwko władzy w czerwcu 1956 roku. Wprowadza w świat warszawskich teatrów, w którym młoda dziewczyna po studiach musiała znaleźć swoje miejsce, pokazać, co potrafi i przekonać do siebie reżyserów, publiczność i krytyków. Co jej się udało, a czego do dzisiaj żałuje? Czy jest rola, o której wciąż marzy? Jaką postać chciałaby zagrać ponownie? Na te i inne pytania odpowie Aktorka w bezpośredniej rozmowie ze Słuchaczami! Serdecznie zapraszamy!