Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW: SPOTKANIE AUTORSKIE Z BEATĄ LEWANDOWSKĄ - KAFTAN - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW: SPOTKANIE AUTORSKIE Z BEATĄ LEWANDOWSKĄ – KAFTAN

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim organizuje spotkanie autorskie z Beatą Lewandowską - Kaftan - autorką książki "Afryka jest kobietą". Spotkanie odbędzie się 13.03 (środa) o godzinie 17:00. Wstęp Wolny!

plakat spotkanie autorskie z Beatą Lewandowską-Kaftan

„Afryka jest kobietą” – to zbiór 16 opowieści i impresji, których bohaterkami są afrykańskie kobiety poznane przez Beatę Lewandowską-Kaftan podczas blisko 15 lat podróży po Czarnym Lądzie. Kobiety te różnią się pochodzeniem, wyglądem, wyznawaną religią czy zwyczajami, ale łączy je odwaga, piękno i siła. Są wśród nich smukłe Turkanki, żyjące na terenach, gdzie nikt z nas nie przetrwałby tygodnia.  I dumne Hamerki domagające się chłosty, by okazać swą odwagę, a także Himba o nieskazitelnie gładkiej skórze dzięki stosowaniu makijażu otjize. Są opowieści o kobietach Suahili, które w swoich sekretnych kobiecych rytuałach łączą kamasutrę z rytmami afrykańskich bębnów. I o kobietach z plemienia Mursi, które do dziś noszą wielkie krążki wargowe. Z historii wyłania się obraz Afryki prawdziwej, a nie tej z katalogów biur podróży, ilustrowany pięknymi fotografiami.