POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

WODZISŁAW ŚLĄSKI: „ZOSTAŃ IDOLEM” – TERMIN PRZEDŁUŻONY

Wodzisławskie Centrum Kultury przedłuża termin nadsyłania zgłoszeń do Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem”. Nagrania wideo można przesyłać do 16 grudnia. Wydarzenie wpisuje się w akcję WCK #siećzkulturąwdomu. Lubisz śpiewać? Samotne recitale przed lustrem przestały ci wystarczać? Weź udział w Wodzisławskim Festiwalu Wokalnym „Zostań idolem” organizowanym przez Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach akcji #siećzkulturąwdomu.

plakat - konkurs wokalny w WCK

Aktualna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala przeprowadzić imprezy, jak to miało miejsce w zeszłym roku, na scenie WCK, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uczestnicy mogli podzielić się swoją muzyczną pasją w nieco innej formule. Tegoroczna edycja online to szansa, by skupić wokół siebie większe grono publiczności i zaprezentować swój nieprzeciętny talent światu. – Liczymy na to, że podobnie jak w zeszłym roku, wydarzenie to spotka się z dużym zainteresowaniem i będziemy mieli okazję odkryć nowe talenty – mówią organizatorzy.

Jak wziąć udział w festiwalu? To proste. Wystarczy zarejestrować swój występ w dowolnym repertuarze (z podkładem muzycznym, akompaniamentem lub a capella) i przesłać je do WCK wraz z kartą zgłoszeniową do 16 grudnia. Wszystkie nagrania wideo zostaną opublikowane na dedykowanym imprezie wydarzeniu na facebooku WCK i kanale YouTube. Jury przyzna nagrody dla laureatów trzech pierwszych miejsc w kategoriach: klasy I-IV, V-VIII, szkoły ponadpodstawowe oraz dorośli z terenu Wodzisławia Śląskiego. Punktowane będą nie tylko umiejętności wokalne, ale także ogólny wyraz artystyczny.

Wszelkich informacji na temat przedsięwzięcia udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszeniową można pobrać ze strony www.wck.wodzislaw-slaski.pl.
Organizatorem Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem” jest Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Danuta Olejniczak-Paterek, pomysłodawczyni zeszłorocznej edycji zorganizowanej w ramach ogłoszonego przez WCK konkursu „Inicjatywy lokalne z WCK”.