POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

WODZISŁAW ŚLĄSKI: ZAWODY AKROBREAK MASTERS W WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury z okazji mikołajek odbędą się zawody akrobatyki tanecznej organizowane przez Akrobreak przy współorganizacji WCK. Wydarzenie zostało zaplanowane na 4 grudnia.

plakat - zawody akrobrea masters, na zdjęciu dziewczynka wykonująca szpagat

Akrobreak to grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z Wodzisławskim Centrum Kultury prowadząc zajęcia akrobatyczne dla zespołów tanecznych takich jak Miraż czy Teatr Tańca Memento. Od ponad dwóch lat, główny trener Akrobreak, Marcin Kost prowadzi w WCK swoją własną, autorską grupę pod tą samą nazwą.

– Grupa znakomicie się rozwija a zawodnicy są coraz lepsi. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w maju tego roku i jestem z niej bardzo dumny. Zgłosiło się kilkudziesięciu zawodników, którzy zaprezentowali się fantastycznie. Czas na kolejną edycję. To doskonały sposób na konfrontację umiejętności tancerzy. Jest to dla dzieci i młodzieży znakomita przygoda oraz nieoceniona lekcja – mówi Marcin Kost, właściciel Akrobreak, trener, bboy, tancerz.

Wydarzenie skierowane jest do 3 grup wiekowych: 6-8 lat, 9-12 lat oraz + 13 lat w stopniu zaawansowania typu standard lub masters. Najmłodsza grupa wiekowa będzie musiała zaprezentować z góry narzucony układ choreograficzny. Nie będzie ona podlegała ocenie sędziowskiej. Każdy zostanie nagrodzony. Grupy starsze zaprezentują w zawodach własne choreografie składające się z elementów obowiązkowych i elementów dodatkowych. Elementami obowiązkowymi będą m.in. stanie na głowie, przerzut bokiem, mostek, szpagat, waga czy rundak, a elementami dodatkowymi będą np. przewrót w przód do przysiadu podpartego, Wyskok z półobrotem, czy różne odmiany salt. Wszystkie elementy dokładnie opisuje komunikat nr 1 i komunikat nr 2 do pobrania na stronie internetowej www.wck.wodzislaw-slaski.pl

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dyplomy, medale i puchary. Zapisy przyjmowane są od 1 do 18 listopada 2021 r. na adres akrobreakmasters@gmail.com. Opłata startowa wynosi 35 zł od osoby, a ostateczny termin przyjmowania opłat przypada na 20 listopada br. na konto Wodzisławskiego Centrum Kultury nr 09 12 40 4357 1111 0010 3971 8780 PKO S.A. W tytule przelewu należy umieścić zapis: „imię + nazwisko; akredytacja zawody Akrobreak Masters, kategoria np. „9-12 lat, standard”

Zawody Akrobreak Masters będą otwarte dla publiczności. Bilety w cenie 10 zł można kupić w kasie WCK lub on-line na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK czynna jest na pół godziny przed planowanym seansem kinowym czy imprezą oraz w każdy czwartek w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.