Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: ZAPRASZAMY NA KONCERTY NA RYNKU! - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: ZAPRASZAMY NA KONCERTY NA RYNKU!

Przed nami dwa ostatnie spotkania w ramach cyklu zatytułowanego "Brzmienie lata".

plakat - koncert na rynku w Wodzisławiu Śląskim

27 sierpnia od godz. 19:00 na wodzisławskim rynku brzmieć będą dźwięki bluesa z lekką domieszką fusion oraz jazzu. Wszystko za sprawą zespołu Blueset. Dwa dni później ze znanymi i lubianymi utworami wystąpi Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa. Organizatorem muzycznego cyklu jest Wodzisławskie Centrum Kultury.

Blueset to zespół, którego początki sięgają 2007 roku. Grupa składa się z doświadczonych muzyków, a jej aktualny skład tworzą: Andrzej Łysień – wokal, Tomasz Wolski i Grzegorz Stowski – gitara, Piotr Szyndzielorz – perkusja, Marcin Maciończyk – gitara basowa, Adam Abrahamczyk – trąbka, Sebastian Wieczorek – puzon, Bartosz Głombica – saksofon. Muzykę tworzą wszyscy członkowie kapeli, natomiast teksty w większości pisze Andrzej Łysień. Doskonałe umiejętności improwizacji, a także harmonijne współbrzmienie to cechy charakterystyczne zespołu.

Muzycy występowali w wielu klubach, na zlotach motocyklowych i festiwalach, m.in.: Lauba pełno Bluesa, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Rybnik Blues Festiwal, Bluestracje Chorzów, Gala Blues Top Chorzów 2009, Radlińskie Oblicza Bluesa. Blueset grał na wspólnych koncertach z takimi wykonawcami jak: Deborah Coleman, Nina van Horn, KGB, Śląska Grupa Bluesowa, Gang Olsena, Cree.

Dwa dni później, bo w niedzielę, 29 sierpnia na płycie rynku da koncert Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa. Usłyszymy wtedy takie utwory jak: „The lazy song” Bruno Mars’a, „Havana” Kamili Cabello czy „7 Years” Lucasa Grahama. Start godzina 18:00.

zdjęcie Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa działa w Amatorskim Ruchu Artystycznym w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2013 roku. Orkiestrę prowadzi Marek Sobota. Zespół daje koncerty podczas największych imprez miejskich i uroczystości. Repertuar orkiestry jest zróżnicowany. Muzycy grają zarówno standardy jazzowe jak i popularne, współczesne piosenki. Członkami grupy jest młodzież wspomagana zawodowymi muzykami.