Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: Zadbaj o chwilę dla siebie - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: Zadbaj o chwilę dla siebie

Jeśli chcesz poczuć się lepiej we własnym ciele i nauczyć się w nie wsłuchiwać, już wkrótce będzie ku temu znakomita okazja. A wszystko to dzięki warsztatom „Uwolnij ciało”, które odbędą się 11 lutego o godz. 14.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Dwugodzinne ruchowe zajęcia rozwojowe dla młodzieży i dorosłych poprowadzi Małgorzata Karwot - instruktorka tańca i psycholożka.

Plakat "Uwolnij Ciało" Zadbaj o chwilę dla siebie

Wciąż zabiegani, cierpiący na chroniczny brak czasu, zaabsorbowani wyczerpującymi obowiązkami, często zapominamy o chwili dla siebie. A warto o to zadbać. – Kumulowanie wszelkich napięć, tych wywołanych fizycznie czy psychicznie, prowadzi zawsze do bólu. Nasze ciało przestaje dobrze funkcjonować, zaczyna nas coś boleć, chorujemy. Umiejętna praca ze swoim ciałem, obserwowanie go i uwalnianie napięć pozwala nam lepiej funkcjonować i oswobadzać się z trudnych rzeczy, które nas spotykają – tłumaczy prowadząca. Dlatego podczas warsztatów uczestnicy pracować będą m.in. nad oddechem, relaksacją i emocjami w ruchu. Wszystko po to, by przy odpowiedniej muzyce poczuć się lepiej we własnym ciele i nauczyć się w nie wsłuchiwać, a także poprawić nastrój i emocjonalne funkcjonowanie.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 30 zł. Zapisy przyjmowane są do 7 lutego pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl (wpłaty przelewem na konto WCK lub w kasie w nieprzekraczalnym terminie 9 lutego). Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.