Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: WYSTAWA KANARKÓW I PTAKÓW EGZOTYCZNYCH - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: WYSTAWA KANARKÓW I PTAKÓW EGZOTYCZNYCH

Ptasie trele będzie można usłyszeć w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wszystko to dzięki współpracy jednostki z Wodzisławskim Oddziałem Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. To już 70. odsłona Wystawy Konkursowej Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Plakat - wystawa kanarków i ptaków egzotycznych - 17.10.2020 r., WCK

Wystawa odbędzie się w sali klubowej Wodzisławskiego Centrum Kultury w sobotę, 17 października, w godzinach 9:00-17:00. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć 30 kolekcji kanarków różnych ras, w tym kanarków kolorowych i kształtnych, a także papugi z kilku kontynentów.

Pojawią się papugi duże: Piona, Amazonka, Księżniczka Walii, Szkarłatka czy mniejsze Łąkówki wspaniałe. Nie zabraknie też małej egzotyki: różnych gatunków Amadyny, w tym Amadyny wspaniałej (wystawowej). Do konkursu zostały zgłoszone również dwie hybrydy kanarka. W kąciku giełdowym będzie można zakupić wybrane okazy. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

– Zapraszamy na kolejną konkursową wystawę. Jak co roku będziemy mogli podziwiać mistrzowskie okazy kanarków i ptaków egzotycznych, wypielęgnowane pod fachowym okiem hodowców – informuje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

W Wodzisławskim Centrum Kultury obowiązują zasady bezpieczeństwa wynikające z aktualnych wytycznych sanitarnych.