Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: WYSTAWA AKWARELI MIŁOSZA NOSIADKA - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: WYSTAWA AKWARELI MIŁOSZA NOSIADKA

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na wystawę akwareli Miłosza Nosiadka, która odbędzie się 14 grudnia o godzinie 18:00. Wystawa to zapiski z podróży do Austrii, Niemiec, Włoch, Francji oraz Hiszpanii. Na zakończenie przewidziany jest koncert zespołu zaNim pójdę.

plakat wernisaż

Miłosz Nosiadek – członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, malarz akwarelista, skrzypek, architekt.  Brał udział w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach, w tym międzynarodowych. Prowadził także warsztaty malarstwa akwarelowego w kraju i za granicą. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem akwarelowym było prowadzenie warsztatów we Włoszech, w Fabriano, na największym światowym festiwalu akwarelowym FabrianoIn Acquarello. Był jedną z 40 osób, które zostały wyłonione z grona 1450 artystów z całego świata by pokazać swoje umiejętności. Jest liderem grupy reprezentującej Polskę na międzynarodowym festiwalu we Włoszech – UrbinoIn Acquarello 2019. Gdy nie zajmuje się malarstwem, gra na skrzypcach w dwóch zespołach – Redlin oraz zaNim pójdę.