Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: "Volare" - koncert dla miłośników klasyki - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: „Volare” – koncert dla miłośników klasyki

24 września na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury będzie miał miejsce wyjątkowy koncert czterech tenorów „LeonVoci” i artystycznego tria muzycznego „Art Music Trio”. Projekt muzyków zatytułowany „Volare” nawiązuje do najlepszych wykonań takich utworów jak: „Grande Amore”, „Brunetki, blondynki”, „Funiculi Funicula”, „Libertango”, „Marsz Turecki”, „Czardasz” i wielu innych światowych kompozycji.

plakat - koncert muzyki klasycznej w WCK

„LeonVoci” to energetyczny zespół ze Lwowa, założony w 2015 roku. Popularyzują muzykę klasyczną przez śpiew operowy we współczesnym wydaniu. Największe światowe przeboje musicalowe, znane arie operowe oraz najpiękniejsze światowe hity wykonują z wielką klasą i prawdziwym profesjonalizmem. Laureaci międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, gwiazdy polskiej edycji programu „Mam talent”. Swój zróżnicowany repertuar po mistrzowsku wykonują w językach: francuskim, włoskim, polskim, hiszpańskim, angielskim i ukraińskim.

„Art Music Trio” – zespół założony w 2007 roku o brzmieniu charakteryzującym największych wykonawców muzyki świata i nawiązujący do najlepszych wykonań argentyńskiego tanga, muzyki francuskiej, filmowej, standardów jazzowych, utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wirtuozeria akordeonisty, wspierana mistrzowskim akompaniamentem gitary i basu sprawia, że utwory wykonywane podczas koncertów przyjmowane są z wielkim aplauzem.

Artyści wystąpią w WCK 24 września o godz. 18.00. Bilety na wydarzenie w cenie 120 zł są do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online.

Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.