Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: VOCALSI ONLINE W WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: VOCALSI ONLINE W WCK

Z powodzeniem podbijają serca publiczności swoją wokalną przebojowością i szczerością bycia na scenie. Zespół Vocalsi – bo o nich mowa – pojawią się na Waszych ekranach w środę, 14 października o godzinie 20:00. Będzie to kolejny koncert online zorganizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury.

Plakat - Vocalsi online w WCK 14.10.2020 r., godz. 20.00

Grupa Vocalsi to lokalny zespół wokalny, którego początek sięga 2010 r. – Początkowo należało do niego kilka osób. Z czasem przybywało chętnych do wspólnego śpiewania. To co nas muzycznie kształtuje i gdzie najczęściej szukamy inspiracji to muzyka rozrywkowa lat 60-70-80 – mówi Urszula Wachtarczyk, liderka grupy i jej akompaniatorka.

W repertuarze zespołu znajdziemy polskie przeboje, pieśni religijne, piosenki biesiadne oraz popularne hity światowej muzyki pop. Ważnym atutem zespołu jest wspólne opracowywanie i aranżowanie wybranego utworu. Co więcej, często starają się śpiewać w układzie trzygłosowym.

Zdjęcie - zespół Vocalsi

Vocalsi często biorą udział w programach artystycznych lokalnych imprez rozrywkowych i koncertach plenerowych. Zespół może się pochwalić wieloma sukcesami biorąc udział w konkursach i przeglądach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Aktualny skład zespołu: Judyta Ostrzołek, Sabina Makosz, Daria Suchy, Aleksandra Kołek, Grażyna Paloc, Michalina Kucza, Kamila Łatka, Mateusz Migdoł i Mariusz Makosz.

Koncert zespołu odbędzie się podczas bezpłatnej transmisji na żywo w internecie w ramach akcji #siećzkulturąwdomu, w środę 14 października o godzinie 20:00 (relacja dostępna będzie na Facebooku Wodzisławskiego Centrum Kultury lub na kanałe YouTube). Więcej wydarzeń planowanych przez placówkę dostępnych jest na stronie: www.wck.wodzislaw-slaski.pl.