Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: "VLADISLAVIA" ZAPRASZA DO ZESPOŁU - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: „VLADISLAVIA” ZAPRASZA DO ZESPOŁU

Zasil szeregi jednego z najprężniej działających zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Dołącz do zdobywców tytułu "Marka-Śląskie". Zespół Pieśni i Tańca "Vladislavia" czeka właśnie na Ciebie i Twoje dziecko.

plakat - zapisy do zespołu "Vladislavia"

Trwają zapisy online do Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia” poprzez strefazajec.pl do 30 września. Pierwsze zajęcia już 5 października.

ZPiT „Vladislavia” specjalizuje się w tańcu ludowym z różnych terenów Polski i Świata. Wielokrotnie reprezentował Polskę na wielu Międzynarodowych Festiwalach m.in. w Niemczech, Francji, we Włoszech, Czarnogórze, na Węgrzech, Serbii, Bułgarii i Portugalii.

W zespole działa kilka grup tanecznych i kapela. Występuje w nim dzieci i młodzież z Wodzisławia Śląskiego i okolicznych miejscowości. Założycielem zespołu jest Wanda Bukowska, kierownikiem artystycznym jest Dominika Brzoza – Piprek, a instruktorami grup Vladislavii są: Kornelia Kuna, Dominika Brzoza-Piprek, Katarzyna Nochcińska, Natalia Mikołasek, Kornelia Rduch oraz instruktorzy zmienni. Garderobianą jest Krystyna Kubala.

W sezonie 2021/2022 zespół zaprasza na nabór dzieci od 3 roku życia, przez młodzież po dorosłych. Pierwsze zajęcia starują już 5 października (wtorek) o godz. 16:00. Zapisy online są możliwe poprzez strefazajec.pl od 20-30 września.

Więcej o zespole i naborze na www.wck.wodzislaw-slaski.pl.