Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: "TU I TERAZ" - WARSZTATY WIKLINIARSKIE - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: „TU I TERAZ” – WARSZTATY WIKLINIARSKIE

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty artystyczne z cyklu „Tu i teraz”, dedykowane młodzieży i dorosłym. Kilkugodzinne spotkanie, podczas którego uczestnicy własnoręcznie wykonają tacę z wikliny, odbędzie się 4 września, w sobotę o godz. 10:00 na wodzisławskim rynku.

plakat - warsztaty wikliniarskie

Warsztaty będą okazją do poznania najstarszej techniki rzemiosła, jaką jest wikliniarstwo. O inspirujący przebieg spotkania zadba Stefania Początek – florystka, pasjonatka rękodzieła i piękna ukrytego w kwiatach i naturze, która krok po kroku wprowadzi uczestników w tajniki sztuki plecionkarskiej.

– To ciekawa i atrakcyjna propozycja twórczego spędzenia wolnego czasu w gronie miłośników rękodzieła. Na przygodę z plecionkarstwem zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i te, które chcą pogłębiać swoje umiejętności – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Organizator zapewnia niezbędne materiały i narzędzia do wykonania pracy oraz fachową pomoc, a własnoręcznie wykonana taca (o średnicy ok. 35 cm) będzie piękną ozdobą wnętrza lub nietuzinkowym prezentem dla bliskiej osoby. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 110 zł. Zapisy przyjmowane są do 1 września pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl.

Zajęcia odbędą się w plenerze na wodzisławskim rynku, w razie niepogody w sali WCK. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych i aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w warsztatach określa regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.