Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: „Tu i teraz” – cykl warsztatów w trzech odsłonach - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: „Tu i teraz” – cykl warsztatów w trzech odsłonach

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza w kwietniu na trzy spotkania warsztatowe dedykowane młodzieży i dorosłym. Ruch, rękodzieło i kaligrafia – właśnie w obszarze tych zagadnień poruszać się będą uczestnicy warsztatów sygnowanych hasłem „Tu i teraz”.

PLAKAT - „Tu i teraz” – cykl warsztatowy w trzech odsłonach

Pierwsze z nich, w sam raz na zbliżające się święta, dotyczyć będą wykonania wielkanocnej ozdoby. 9 kwietnia, w sobotę o godz. 10:00 Anna Szlaga-Kiełbasa czuwać będzie nad twórczym przebiegiem tworzenia dekoracyjnego jaja, które będzie mogło posłużyć jako doniczka na kwiaty lub będzie piękną ozdobą świątecznego stołu. Organizator zapewnia niezbędne materiały i narzędzia do wykonania pracy (m.in. gips, tkanina tetrowa, balony, klej, materiały dekoracyjne) oraz fachową pomoc. Koszt uczestnictwa w trzygodzinnych zajęciach to 40 zł. Zapisy przyjmowane są do 6 kwietnia.

Z kolei 23 kwietnia o godz. 10:00 odbędą się warsztaty kaligrafii. Spotkanie poświęcone sztuce pięknego pisania poprowadzi Monika Kruczek (piekneslowa365.pl), która wprowadzi uczestników w tajniki brush letteringu. Technika zwana także kaligrafią pędzelkową polega na malowaniu liter pędzlem lub specjalnym pisakiem z końcówką przypominającą pędzel (tzw. brush pen). Uczestnicy dwugodzinnego spotkania otrzymają wszelkie niezbędne narzędzia pracy tj. karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 40 zł. Zapisy przyjmowane są do 20 kwietnia.

W tym samym dniu, w godz. od 14:00 do 16:00, Małgorzata Karwot podpowie i pokaże, jak uwolnić nasze ciało od stresu, bólu i napięć. Podczas kolejnej odsłony warsztatów „Uwolnij ciało” uczestnicy pracować będą nad oddechem, relaksacją i emocjami. Spotkanie będzie okazją ku temu, by przy odpowiedniej muzyce poczuć się lepiej we własnym ciele i nauczyć się w nie wsłuchiwać. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 25 zł. Zapisy przyjmowane są do 20 kwietnia.

Zapisy na wszystkie warsztaty przyjmowane są pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzeń udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.