Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: "Sunrise at Sunset" - niezwykły koncert z prezentacją multimedialną - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: „Sunrise at Sunset” – niezwykły koncert z prezentacją multimedialną

Zapraszamy serdecznie na koncert z prezentacją multimedialną "Sunrise at Sunset", który odbędzie się 13 sierpnia 2022 roku o godz. 20:00 w Kościele WNMP w Wodzisławiu Śląskim.

plakat - koncert "Sunrise at Sunset"

Cudowna muzyka o zachodzie słońca z grą świateł, zdjęć i emocji.
W programie „Sunrise Mass” norweskiego kompozytora Oli Gjeilo, a także prawykonanie utworu kompozytora z Filipin Matthew Ily Maniano oraz kompozycje Gustava Holsta, W.A. Mozarta i G.F. Haendla.

W koncercie wystąpią:
Silesian Chamber Choir Ad libitum/ Śląski Chór Kameralny
Ad libitum wzbogacony o byłych Artystów-Śpiewaków Chóru Uniwersytetu Śląskiego Harmonia,
Orkiestra Śląskich Kameralistów – muzycy Filharmonii Śląskiej,
Katarzyna Belkius – sopran -solistka Opery Narodowej w Warszawie,
Daniel Oktawian Piotrowski – kontratenor -wschodząca gwiazda wokalistyki.

Całość od pulpitu poprowadzi prof. Izabella Zielecka-Panek – laureatka wodzisławskiego Złotego Wawrzyna.
Słowo o muzyce przedstawi Grażyna Durlow – wykładowca Uniwersytetu Śląskiego.

Wstęp na koncert bezpłatny.

Na koncert zaprasza Fundacja Muzyka Bez Granic
Projekt zrealizowany w ramach zadań publicznych Miasta Wodzisławia Śląskiego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.