Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: SPOTKANIE W BIBLIOTECE ZE ZBIGNIEWEM ROKITĄ - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: SPOTKANIE W BIBLIOTECE ZE ZBIGNIEWEM ROKITĄ

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na spotkanie literackie ze Zbigniewem Rokitą - laureatem podwójnej, literackiej nagrody NIKE 2021 za książkę Kajś, które odbędzie się w środę, 23 marca o g.18.00. Spotkanie poprowadzą Ela Janeta oraz Paulina Rzymanek z podcastu Już tłumaczę - podkast o książkach.

Zbigniew Rokita – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Autor książek reporterskich „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” (podwójnie nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike oraz która otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, nagrody Ambasador Nowej Europy i Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego) oraz „Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium” (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu).
Autor sztuki teatralnej Nikaj (Teatr Zagłębia, reż. Robert Talarczyk). Pochodzi z Gliwic.