Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: SPEKTAKL TANECZNY ONLINE W WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: SPEKTAKL TANECZNY ONLINE W WCK

Improwizowane widowisko taneczne w wykonaniu artystów z Teatru Tańca Memento to kolejna, dobra propozycja Wodzisławskiego Centrum Kultury, którą będzie można zobaczyć w sieci w poniedziałkowy wieczór, 15 lutego o godz. 19.00. Transmisja jest bezpłatna.

„ImproWizja” to spotkanie z teatrem w nieco innym wydaniu. Cały pokaz będzie stanowił improwizację taneczną utrzymaną w klimacie tańca współczesnego i jego różnych odmian. Czas kreacji i prezentacji tańca odbędzie w tym samym momencie. Podczas widowiska poruszonych zostanie wiele istotnych i aktualnych tematów, które w sposób metaforyczny wyrażone zostaną przez młodych artystów. Widowisko pełne pięknej muzyki, ruchu i światła przeniesie widzów w świat emocji, wrażliwości i wewnętrznych przeżyć. Jest to doskonała propozycja na wieczór, która pozwoli oderwać się od przyziemnych spraw, wypełniających naszą codzienność.
– Improwizacja w tańcu jest całkowitym oddaniem się muzyce, impulsom w ciele i emocjom, jakie w danej chwili w nas drzemią. To uwolnienie się od umysłu i myśli, przy jednoczesnym tańcu z poziomu serca. Dzięki temu na scenie zaczyna tworzyć się niepowtarzalna historia wyrażana w ruchu. Nie sposób ocenić, ani przewidzieć jak nasze ciało poruszy się i zareaguje, kiedy oddamy mu pełną kontrolę – mówi Małgorzata Karwot, reżyser przedstawienia, instruktor Teatru Tańca Memento.

zdjęcie - Magdalena Szymańska
„ImproWizje” będą niewątpliwie niepowtarzalnym i jednorazowym widowiskiem. Dzięki rejestracji będzie je można zobaczyć za pośrednictwem portalu YouTube na kanale Wodzisławskiego Centrum Kultury. Link do transmisji zostanie umieszczony na stronie internetowej Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz na Facebooku.
– Cieszę się, że młodzi, zdolni ludzie ciągle czują potrzebę kontaktu ze sztuką i mają możliwość rozwijać swoje pasje, mimo że wszechobecna pandemia nie pozwala im na realny kontakt z publicznością. Chcemy, jako Wodzisławskie Centrum Kultury poszukiwać innych, dostępnych nam możliwości prezentowania naszej działalności. Jestem przekonana, że widowisko taneczne Teatru Tańca Memento będzie wydarzeniem wyjątkowym. Serdecznie zapraszam i zachęcam do obejrzenia go w formule online. – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
W spektaklu wystąpią: Paulina Kotowska, Paulina Kaźmierczak, Sabina Chojecka, Wiktoria Czaplak, Karolina Leśniewska, Danusia Badura, Kaja Materzok, Antonina Krótki, Izabela Rosińska, Apolonia Reclik, Kamila Sąsiadek, Patrycja Amborska, Dominika Ryszka, Laura Popek, Małgorzata Karwot, Mateusz Soboszek. Grupa na co dzień działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zrzesza niespełna 50 tancerzy od dzieci w wieku 6 lat po młodzież i dorosłych. Zapisy do teatru odbywają się co roku we wrześniu, na początku sezonu artystycznego.
Więcej na temat zespołu przeczytać można na stronie internetowej WCK www.wck.wodzislaw-sklaski.pl. Zachęcamy również do śledzenia działalności tancerzy na profilach w mediach społecznościowych WCK, ARA oraz Teatru Tańca Memento.