Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: Ruszają eliminacje do festiwalu „Zostań idolem” - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: Ruszają eliminacje do festiwalu „Zostań idolem”

Lubisz śpiewać? Jeśli tak, ta propozycja jest dla Ciebie. W październiku odbędą się dzielnicowe eliminacje do festiwalu „Zostań idolem”, a wyłonieni laureaci wezmą udział w konkursie finałowym w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Na zdjęciu znajdują się usmiechnięte dzieci wraz z paniami, które pozują do zdjecia, niektóre dzieci jedzą pączka. Dzieci znajdują się w sali szkolej.

W eliminacjach mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli, którzy oceniani będą w kategoriach: uczniowie klas I – IV szkół podstawowych, uczniowie klas V – VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych, dorośli. Każdy uczestnik może zaprezentować jeden utwór wokalny w dowolnym języku z podkładem muzycznym, a capella lub z własnym akompaniamentem instrumentalnym. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci poszczególnych kategorii nagrody rzeczowe. Warunkiem wzięcia udziału w eliminacjach jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, dostępnej na stronie: www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

Dla mieszkańców poszczególnych dzielnic konkursy zorganizowane zostaną w następujących lokalizacjach:

1. Radlin – 5.10 godz. 17.00 SP 21
  2. Stare/Nowe Miasto – 20.10 godz. 13.00 SP 1
  3. Kokoszyce/Zawada – 21.10 godz. 10.00 SP 16
  4. Jedłownik Osiedle/Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka – 25.10 godz. 15.30 SP 4
  5. os. XXX-lecia, Piastów, Dąbrówki – 27.10 godz. 17.00 SP 10
  6. Wilchwy – 28.10 godz. 17.00 SP 9

Najlepsi wokaliści w dzielnicach wezmą udział w konkursie finałowym, który odbędzie się 18 listopada w WCK.

Informacji na temat wydarzenia udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 4554855) oraz szkolni koordynatorzy. Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie internetowej WCK.

Październikowe eliminacje to efekt warsztatów, które realizowane były przez cały wrzesień. Ich uczestnicy spotykali się ze specjalistami z różnych dziedzin, by jeszcze lepiej przygotować się do konkursu. Warsztaty wokalne z Jarosławem Hanikiem, scenograficzne z Olgą Kaszkarot-Małek, z wystąpień publicznych z Moniką Sokołowską i promocyjne z Patrykiem Wikalińskim z pewnością poszerzyły ich wiedzę i rozwinęły umiejętności.

Realizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury projekt ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem” dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.