Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: ROZTAŃCZONY WIEDEŃ CZEKA - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: ROZTAŃCZONY WIEDEŃ CZEKA

Wodzisławskie Centrum Kultury już w styczniu zaprosi swoją publiczność w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara czy Imre Kalmana. To wszystko za sprawą Koncertu Wiedeńskiego z Gwiazdami, który WCK zaplanowało na 29 stycznia, godzinę 19:00.

plakat, Koncert wiedenski, na plakcaie artyści

Koncert w wykonaniu światowej Królewskiej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego dyrygenta Miroslawa Krila – dyrektora artystycznego Filharmonii Tarnopolskiej oraz europejskiej klasy solistów międzynarodowych scen, przeniesie słuchaczy do ojczyzny walca i Nowego Jorku prezentując światowy kunszt wokalny. Wśród solistów zebrana publiczność usłyszy wybitną polską sopranistkę Edytę Piasecką – solistkę Opery Narodowej w Warszawie oraz tenora Sławomira Naborczyka – zwycięzcę kilkunastu międzynarodowych konkursów wokalnych. Dodatkowo Ladies Trio – trzy niezwykłe wokalistki, które wykonają najpiękniejsze pieśni światowej sceny i wraz z solistą Kenny Husterem (finalista programu The Voice of the Ukraine) zaprezentują największe światowe przeboje musicalu, muzyki filmowej oraz muzyki pop.

– Na scenie stanie aż 26 zdolnych artystów, a sama gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią. To wszystko pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu – informują organizatorzy.

W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje króla walca Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: „Zemsty Nietoperza”, „Barona Cygańskiego”, „Księżniczki Czardasza”, „Wesołej Wdówki” czy „Krainy Uśmiechów”. Publiczność wysłucha między innymi: arie Adeli oraz Barinkaya z operetki „Wielka sława to żart”, duety wszechczasów, m.in. z operetki „Usta milczą dusza śpiewa”, walce „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Wiedeńska krew”, polki „Trik Trak”, „Grzmoty i błyskawice” oraz marsze Straussów, Dodatkową atrakcją wieczoru będą współczesne, światowe hity grupy ABBA czy Whitney Houston i wiele innych muzycznych niespodzianek.

Koncert Wiedeński odbędzie się 29 stycznia o godzinie 19:00. Bilety w cenie 90 zł do do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.