Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: RETRO KINO W PEGAZIE - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: RETRO KINO W PEGAZIE

Kolejne perełki amerykańskiego kina w ramach Festiwalu Kina Klasycznego już w marcu na ekranie wodzisławskiego kina. Rzadko pokazywane na dużym ekranie klasyki wytwórni Warner Bros. będą wyświetlane w Pegazie co miesiąc.

plakat - Retro Festiwal Kina Klasycznego w WCK

Festiwal Kina Klasycznego: „Co się zdarzyło Baby Jane?” – 4 III g. 19:00
Dwie legendarne gwiazdy złotej ery Hollywood Bette Davis i Joan Crawford przenoszą autentyczny prywatny i zawodowy konflikt na ekran w słynnym, kontrowersyjnym thrillerze psychologicznym Roberta Aldricha. Film opowiada o dwóch siostrach, podstarzałych aktorkach, które żyją pod jednym dachem w atmosferze nienawiści i strachu.

Festiwal Kina Klasycznego: „Rio Bravo” – 10 III g. 20:00
Klasyczny western komediowy w reżyserii mistrza gatunku Howarda Hawksa w gwiazdorskiej obsadzie, na czele z legendarnym Johnem Waynem w roli odważnego szeryfa Johna T. Chance’a, który pakuje za kratki lokalnego bandziora Nathana Burdette’a. Chance musi przetrwać obławę, którą organizują drugi z braci Burdette i jego kompani.

Bilety w cenie 14/16 zł są dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły na: wck.wodzislaw-slaski.pl/kino/

Źródło opisu filmów: Nowe Horyzonty, Warner Bros.