Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: PREMIERA SPEKTAKLU TEATRU SZYDŁO W WCK - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: PREMIERA SPEKTAKLU TEATRU SZYDŁO W WCK

Teatr Szydło znowu zaskoczy! Tym razem grupa młodych, rezolutnych aktorów będzie szukała „celu w życiu”. Premiera spektaklu o trafionym tytule „Cel-pal” już 6 lutego na deskach wodzisławskiej sceny.

PLAKAT WYDARZENIA - spektakl Teatru Szydło w WCK

Spektakl opowiada o młodych kobietach, które pod naporem presji społecznej, próbują odnaleźć własną życiową drogę. Poszukiwanie idealnego zawodu, wybór kierunku studiów, decyzja o macierzyństwie i małżeństwie, wybór wartości, kształtowanie się światopoglądu to kwestie, które dla młodych dziewcząt u progu dorosłości bywają bardzo trudne i stresujące. Spektakl opowiada o marzeniach, ambicjach, lęku i strachu oraz kobiecej determinacji i sile w dążeniu do celu.

– Co jest w życiu najważniejsze? Którędy iść, by dojść do wcześniej obranego celu i czy cel jest właściwy? Podążamy za marzeniami, pragnieniami, które są „moje” czy wpadamy w sieć schematów i społecznej presji? „Cel – pal” to spektakl w pełni autorski, który poruszy wiele istotnych, bardzo aktualnych kwestii. Jego ostateczny kształt powstał dzięki zaangażowanemu zespołowi. Serdecznie zapraszam na finał tej kilkumiesięcznej pracy – mówi Dorota Krawczyk, instruktor zespołu, reżyser spektaklu.

Reżyseria: Dorota Krawczyk
Obsada spektaklu: Julia Berger, Laura Berger, Karolina Glaeser, Antonina Swoboda, Dominika Zychma, Joanna Makuch, Viktoria Toman, Hanna Konieczny, Julia Kotula, Maria Jarząbek, Liliana Kaczmarczyk, Amelia Kopiec, Marlena Rduch
Spektakl współtworzyła: Aleksandra Pająk
Kostiumy: Jadwiga Pławna, Urszula Getler, Hanna Sekuła
Scenografia: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Dariusz Włoszczyk

Premiera spektaklu odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury, w sobotę 6 lutego o godzinie 16:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie WCK oraz online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.