Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Wodzisław Śląski: Premiera spektaklu „Murowany kwiat” w WCK

Wodzisław Śląski: Premiera spektaklu „Murowany kwiat” w WCK

Teatr Tańca Memento zaprasza widzów na premierę spektaklu pt. „Murowany kwiat” do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wydarzenie odbędzie się 14 maja o godz. 16:00.

plakat - spektaklu Murowany kwiat w WCK

– „Murowany kwiat” to spektakl taneczny Teatru Tańca Memento, który przedstawia dzisiejszą cywilizację zamkniętą w czterech ścianach, ubraną w niewygodne ramy. Współczesny człowiek codziennie zaprzecza swej naturze i swym potrzebą, próbując dostosować się do swoich własnych wymagań. Gdzie to prowadzi i jak w tym wszystkim odnajduję się nasza wrażliwość, na którą brakuje miejsca i czasu? – opowiada Małgorzata Karwot, reżyser spektaklu, instruktor grupy.

Teatr Tańca Memento specjalizuje się w tańcu taniec współczesny, experimental z elementami street dance. Grupa przygotowuje spektakle taneczne w różnych stylach tanecznych. Zajęcia prowadzą Małgorzata Karwot oraz Mateusz Soboszek. Zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród z zawodów o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

– Cieszę się, że młodzież podejmuje ważne, społeczne tematy. To bardzo ważne byśmy w pędzie codziennego życia potrafili się zatrzymać i pomyśleć, o tym co dla nas istotne. Najnowszy spektakl „Memento” z pewnością skłoni widza do refleksji. Serdecznie zapraszam na premierę „Murowanego kwiatu” – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury

Reżyseria: Małgorzata Karwot
Światło: Radosław Bujok
Dźwięk: Sebastian Załęski
Stroje: Jadwiga Pławna, Urszula Getler, Izabela Mrozik
Scenografia: Wilkus, Andrzej Grzesik, Dariusz Włoszczyk
W spektaklu wystąpią: Alicja Bańczyk, Magdalena Chwołka, Pola Gałczyńska, Emilia Patas, Vanessa Pawlusińska, Marcelina Smyczek, Karolina Sobianek, Hanna Sosna

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.