Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: Poćwicz piękne pisanie w WCK - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: Poćwicz piękne pisanie w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne warsztaty kaligrafii w ramach cyklu „Tu i teraz”. Spotkanie poświęcone sztuce pięknego pisania odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia o godz. 10.00.

PLAKAT - Poćwicz piękne pisanie w WCK, SUPTELNA GRAFIKA W KOLORACH ZIELENI I NIEBIESKIEGO Z NAPISEM "PIĘKNO"

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję ćwiczyć precyzję ruchów ręki, co wpłynie na estetykę i czytelność pisma ręcznego. Kaligrafia to także sposób na wyciszenie się i trening uważności, a także wzmocnienie kreatywności i wyobraźni.

Spotkanie w WCK będzie wprowadzeniem do brush letteringu, techniki zwanej także kaligrafią pędzelkową. Polega ona na malowaniu liter pędzlem lub specjalnym pisakiem z końcówką przypominającą pędzel (tzw. brush pen). Metoda ta jest często wykorzystywana do tworzenia projektów dekoracji oraz prac DIY.

Zajęcia poprowadzi Monika Kruczek, (piekneslowa365.pl), polonistka, miłośniczka kaligrafii i projektowania graficznego. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu warsztatów poświęconych takim elementom jak: kursywa angielska, brush lettering, italika, pismo rondowe czy kaligrafia przedwojenna.

Uczestnicy dwugodzinnego spotkania otrzymają wszelkie niezbędne narzędzia pracy tj. karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze. Pod okiem prowadzącej będą rozwijać umiejętności i tworzyć prace w technice brush letteringu.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 40 zł. Zapisy przyjmowane są do 20 kwietnia pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.