Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » WODZISŁAW ŚLĄSKI: PIEC DUO ONLINE W WCK

WODZISŁAW ŚLĄSKI: PIEC DUO ONLINE W WCK

Muzyka stanowi clou ich życia. Tworzą zgrany duet zawodowo i prywatnie. Mowa o „Piec Duo" - Pawle i Patrycji Piecach, którzy będą muzycznymi gośćmi podczas internetowej transmisji Wodzisławskiego Centrum Kultury, już w poniedziałek, 23 listopada.

plakat - zespół Piec Duo online w WCK

Piec Duo to małżeństwo muzyków. Paweł to absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach, zawodowy saksofonista, twórca muzyki oraz pedagog w Państwowej Szkole Muzyczna I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim. Patrycja ukończyła filologię rosyjską i europeistykę, a gitarzystką stała się z zamiłowania. Ich drogi splotły się w pochodzącym z Raciborza zespole Piąty Wyraz.

– Obecnie angażujemy się w różne projekty muzyczne, a nasz małżeński zespół Piec Duo łączy w sobie muzykę, którą kochamy najbardziej – mówi Patrycja Piec.

zdjęcie - zespół Piec Duo

W zespole Patrycja gra na gitarze i ukulele, a Paweł na saksofonach i flecie. W repertuarze zespołu znajdują się standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej, a także utwory poezji śpiewanej w wersji instrumentalnej oraz ich własne kompozycje.

Koncert wpisujący się w akcję #siećzkulturąwdomu, będzie można zobaczyć dzięki bezpłatnej transmisji na żywo, 23 listopada o godzinie 19:00, na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.