Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: NOWY TERMIN KONCERTU ELENI - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: NOWY TERMIN KONCERTU ELENI

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie, mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną, organizatorzy (Wodzisławskie Centrum Kultury) zdecydowali o przeniesieniu koncertu. Wydarzenie pierwotnie mające odbyć się 14 maja br. zostaje przeniesione na 10 września o godz. 18:30.

Eleni

O wydarzeniu:

Eleni to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Urodziła się w Bielawie na Dolnym Śląsku. Już w dzieciństwie z racji rodziny o tradycjach artystycznych zetknęła się w muzyką. Swoją pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę „Ty jak niebo, ja – jak obłok”, która okazała się wielkim sukcesem. Łącznie nagrała ponad 20 krążków w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem „Złotych Płyt” oraz dwie „Platynowe Płyty”. Koncertowała po największych krajowych scenach, w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie i w Australii.

Podczas koncertu w Wodzisławiu Śląskim Eleni zaśpiewa swoje największe przeboje: „Miłość jak wino”, „Troszeczkę ziemi troszeczkę słońca”, „Tylko w Twoich dłoniach”, „Na wielką miłość” oraz najnowsze kompozycje z płyty „Statek do Pireusu”. Piosenkarce na scenie towarzyszyć będą Kostas Dzokas oraz Aleksander Białous.

– Zapraszamy na koncert wyjątkowej artystki, jednej z ikon polskiej sceny rozrywkowej. Jej repertuar trafił w gusta milionów Polaków – zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury. (źródło: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/nowy-termin-koncertu-eleni )