POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

WODZISŁAW ŚLĄSKI: „(NIE)BRZYDKIE KACZĄTKO” W WCK

Mamy dobre wieści dla sympatyków „Rodzinnych spotkań z teatrem”. Znany i lubiany cykl spektakli, dedykowany młodym i starszym widzom, zawita po przerwie do WCK w formule online. Już 7 lutego zapraszamy do rodzinnego spędzenia czasu podczas przedstawienia „(Nie)Brzydkie Kaczątko” w wykonaniu Agencji Artystycznej Prym Art. W niedzielne popołudnie, o godz. 16:00, na facebooku oraz stronie internetowej WCK udostępniony zostanie link, pozwalający przenieść się w fascynującą rzeczywistość opartą na baśni Hansa Christiana Andersena. Ten sam spektakl można będzie także zobaczyć kilka dni później, 12 lutego o godz. 10:00.

plakat - spektakl w WCK

„(Nie)Brzydkie Kaczątko” to spektakl o samotności, ale i o odnalezieniu własnej drogi, o odwadze i pięknej przemianie. Brzydkie Kaczątko, odrzucone przez swoich przyjaciół z podwórka, wyrusza w podróż, aby znaleźć swoje miejsce na ziemi. Podczas wędrówki wiele razy przekonuje się, że zawsze można znaleźć wyjście, nawet z kłopotliwych sytuacji. Potwierdzeniem tej tezy będzie spotkanie z zabawnymi Duchami – Jankiem i Zenkiem oraz Myśliwym Pif Pafem i jego psem. Z kolei Polna Mysz i doktor Dzięcioł przywrócą mu wiarę w siebie. Interaktywne momenty spektaklu wciągną w podróż najmłodszych, którzy przemierzą wraz z Kaczątkiem daleką drogę, aby zobaczyć jego piękną przemianę.

zdjęcie ze spektaklu

Autorskie piosenki, wartko tocząca się akcja spektaklu, piękne kostiumy oraz barwna scenografia czynią ten spektakl wyjątkowym teatralnym widowiskiem z wartościowym morałem, który powinni zapamiętać nie tylko najmłodsi widzowie.