Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: NABÓR DO TEATRU SZYDŁO - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: NABÓR DO TEATRU SZYDŁO

Wodzisławskie Centrum prowadzi zapisy do młodzieżowego Teatru Szydło. Chętnych zapraszamy w każdy czwartek o godz. 16:00.

zdjęcie - czterech aktorów teatru Szydło podczas występu

Młodzieżowy Teatr Szydło prowadzi zajęcia teatralne dla licealistów i studentów, podczas których prócz tworzenia spektakli, aktorzy pracują nad techniką aktorską, dykcją, emisją głosu, ekspresją emocji, ruchem scenicznym, plastyką ciała i improwizacją. Ponadto grupa bierze udział w przeglądach i festiwalach teatralnych oraz prezentuje swoje przedstawienie w innych ośrodkach kultury.

Instruktorem grupy jest Dorota Krawczyk, instruktor, pedagog,animator reżyser młodzieżowego Teatru Szydło, aktorka Teatru Rondo z Rybnika, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Zajęcia trwają 3 godziny. Tydzień przed premierą spektaklu grupa spotyka się codziennie na próbach generalnych. Premiera najnowszego spektaklu zaplanowana została na luty 2022 r.
Zapisy na zajęcia odbywają się bezpośrednio u instruktora zajęć. Następnie należy zarejestrować się w bazie uczestników za pośrednictwem portalu Strefa Zajęć. Szczegółowa instrukcja zapisu znajduje się na stronie intranetowej WCK.

Szczegółowe informacje na temat zajęć można uzyskać w Dziale Amatorskiego Ruchu Artystycznego WCK pod numerem telefonu 32 4554855 (wew. 27) lub e- mail: ara@wck.wodzislaw.pl.