POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

WODZISŁAW ŚLĄSKI: NABÓR DO TEATRU SZYDŁO W WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza licealistów i studentów na zajęcia teatralne, podczas których poza tworzeniem spektakli, aktorzy pracują nad techniką aktorską, dykcją, emisją głosu, ekspresją emocji, ruchem scenicznym, plastyką ciała i improwizacją.

plakat - zapisy do Teatru Szydło w WCK

Zapisy do Teatru Szydło odbywają się online za pośrednictwem portalu strefazajec.pl , a pierwsze zajęcia odbędą się 29 października o godz. 16:00.

Teatr Szydło jest grupą dla licealistów i studentów. Aktorzy pracują w różnych konwencjach, jak teatr ruchu, zabawy, pantomimy oraz żywego słowa. Zajęcia odbywają się w Wodzisławskim Centrum Kultury na sali widowiskowej w czwartki. Ponadto grupa bierze udział w przeglądach i festiwalach teatralnych oraz prezentuje swoje przedstawienia w innych ośrodkach kultury.

zdjęcie - Teatr Szydło

Instruktorem grupy jest Dorota Krawczyk, instruktor, pedagog, animator, reżyser młodzieżowego i dziecięcego teatru, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zajęcia trwają 3 godziny. Tydzień przed premierą spektaklu grupa spotyka się codziennie na próbach generalnych. Do grupy przyjmowane są osoby od 14 do 25 roku życia. Teatr ma na swoim koncie 8 spektakli – „Grupa Laokoona”, „Życie na 7 barw”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Małpa przed telewizorem”, „Alicja w krainie czarów”, „Ludzie i anioły”, „Raff 13”, „Oz”. Można je zobaczyć na kanale You Tube Wodzisławskiego Centrum Kultury. Cena za zajęcia wynosi 300 zł na sezon i jest płatna w 3 ratach.

– Teatr Szydło działa u nas od ponad 10 lat. Serdecznie polecam zajęcia wszystkim tym, którzy marzą o występach na scenie, lubią pracę zespołową, są kreatywni i odważni – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

zdjęcie - Teatr Szydło

Bieżące informacje na temat grupy oraz wideo i fotorelacje z prób i spektakli znajdują się na Facebooku Teatru Szydło.
Zajęcia w Wodzisławskim Centrum Kultury prowadzone są zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi i bezpieczeństwa. Podczas nich obowiązują zasady, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej placówki. W związku z epidemią koronawirusa każdy z uczestników jest zobowiązany do przedłożenia instruktorowi oświadczenia o stanie zdrowia, do pobrania tutaj. Wszystkie szczegóły dotyczące zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w WCK znajdują się na stronie placówki https://wck.wodzislaw-slaski.pl/zajecia