Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: MIRAŻ ZATAŃCZY DLA PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: MIRAŻ ZATAŃCZY DLA PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW

O tym, że taniec może być pasją i sposobem na życie, będą przekonywać tancerze zespołu tanecznego Miraż już 19 października o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Prawie godzinne wydarzenie kierowane jest do przedszkolaków i uczniów klas I-VIII. Miraż specjalizuje się w tańcu show dance, jazz dance i modern jazz i właśnie te style zaprezentują tancerze podczas koncertu, z kolei widzowie dowiedzą się, jak je odróżniać. Będzie zarówno kolorowo i wesoło, jak i nostalgicznie oraz poważnie.

plakat - widowisko: Miraż zatańczy dla przedszkolaków i uczniów

Zespół taneczny Miraż działa niezmiennie w Wodzisławskim Centrum Kultury od niespełna 30 lat. Ma na swoim koncie niezliczone nagrody z zawodów o randze ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. Tylko w tym roku zespół zdobył tytuł Mistrza Polski solistów w balecie, tytuł II Wicemistrza Polski formacji w tańcu modern, tytuł Wicemistrza Polski duetów w tańcu modern oraz tytuł Wicemistrza Polski solistów w tańcu modern.
Układy przygotowali trenerzy zespołu: Lenka Krčovà, Evgeniya Makeeva-Wyputa oraz Dominika Pławna. Pod kątem akrobatycznym i gimnastycznym tancerzy przygotował Marcin Kost.
Obecnie zespół zrzesza ponad setkę tancerzy w kilku grupach wiekowych – począwszy od kilkuletnich dzieci, na nastolatkach skończywszy. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Profesjonalizm kadry instruktorskiej, w połączeniu z niezwykłą pasją i ciężką pracą tancerzy dają jednak efekty – Miraż nie tylko regularnie występuje, ale również odnosi znaczące sukcesy na imprezach tanecznych.

zdjęcie - w białych sukienkach tańczą dziewczynki z zespłu Miraż

Rezerwacji biletów (cena: 10 zł) należy dokonywać mailowo: piak@wck.wodzislaw.pl do 13 października. Informacji na temat koncertu udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55).

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w wydarzeniu określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.