Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Wodzisław Ślaski: Kwietniowe Retro Kino w Pegazie

Wodzisław Ślaski: Kwietniowe Retro Kino w Pegazie

Kwiecień to okazja do zobaczenia na dużym ekranie kolejnych klasyków kina w wodzisławskim Pegazie.

PLAKAT - Kwietniowe retro kino w Pegazie

Festiwal Kina Klasycznego: „Kolor Purpury” – 19 IV g. 20:00

Film na podstawie nagrodzonej Pulitzerem powieści Alice Walker, której akcja toczy się w wiejskich realiach Południa Stanów. Maltretowana przez męża i pomiatana przez czwórkę jego dzieci z pierwszego małżeństwa, Celie z całych sił stara się posłusznie wykonywać obowiązki przykładnej żony. Film jest triumfalnym debiutem Whoopi Goldberg, nominowanej do Oscara za pierwszoplanową rolę promiennej nieustraszonej Celie. Jest to także pierwszy film Spielberga poruszający problemy rasizmu i mniejszości etnicznych.

Festiwal Kina Klasycznego: „Łowca Androidów” – 21 IV g. 20:00

Fantastycznonaukowy neo-noir z 1982 w reżyserii Ridleya Scotta, na motywach powieści „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?” autorstwa Philipa K. Dicka.

Film ukazuje dystopijną wizję Los Angeles roku 2019, w świecie gdzie genetycznie wytworzone istoty – replikanci – idealnie podobni do ludzi w swojej powierzchowności – są używani do niebezpiecznych zadań w pozaziemskich koloniach. W wyniku buntu replikantów w jednej z takich kolonii, ich przebywanie na Ziemi zostaje uznane za nielegalne.

Bilety w cenie 14/16 zł są dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły na: wck.wodzislaw-slaski.pl/kino/

Źródło opisu filmów: Nowe Horyzonty, Warner Bros.