Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: KURS TEATRALNY DLA NAUCZYCIELI I INSTRUKTORÓW W WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: KURS TEATRALNY DLA NAUCZYCIELI I INSTRUKTORÓW W WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza nauczycieli, instruktorów teatralnych, wychowawców przedszkolnych na kurs teatralny, który odbędzie się 20-21 listopada br.

PLAKAT - kurs teatralny

Kurs jest propozycją dla tych, którzy mają dosyć teoretycznych wykładów, seminariów, teorii niekoniecznie pokrywającej się z rzeczywistością szkolną, przedszkolną i tą w domach kultury. Praktyczne zastosowanie i doświadczanie na sobie samym – to idea, która przyświeca stworzeniu tego cyklu zajęć skierowanych do instruktorów i nauczycieli prowadzących teatry amatorskie / szkolne / przedszkolne, bądź tych, którzy przygotowują dzieci i młodzież do konkursów recytatorskich. Każdy z prowadzących warsztaty posiada szerokie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, zna i rozumie teatr amatorski, szkolny i przedszkolny.

Tegoroczny kurs obejmie następujące zagadnienia: rozwijanie wyobraźni u dzieci i młodzieży, działanie i ruch na scenie, interpretacja słowa, tworzenie etiudy teatralnej i spektaklu, ćwiczenia aktorskie, praca z tekstem, tworzenie scenariusza przedstawienia, wybór repertuaru dla dzieci, tworzenie prostej scenografii, rekwizytów i kostiumu teatralnego, improwizacja teatralna, ćwiczenia dykcyjne i emisyjne, tworzenie teatru malucha, animacje i zabawy teatralne itp.

Warsztaty poprowadzą:

• Barbara Wójcik – Wiktorowicz – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, artystka multimedialna, scenograf, plastyk, kostiumograf, instruktorka teatralna, aktorka, reżyserka dziecięcego teatru Groszki. Twórczyni wielu projektów twórczych dla dzieci i młodzieży.
  • Elżbieta Gorzka-Kmieć – autorka wierszy dla dzieci i scenariuszy teatralnych, pedagog, instruktorka teatralna, juror konkursów teatralnych w całej Polsce, autorytet w dziedzinie teatru dzieci i młodzieży. Twórczyni Teatru Śmiechotek zaliczanego w poczet najlepszych teatrów dziecięcych W Polsce.
  • Monika Kubica – Skaba – animatorka, instruktorka teatralna, aktorka i reżyserka spektakli dziecięcych. Współtwórczyni teatrów dziecięco-młodzieżowych Miodzio i Małe Miodzio. Laureatka wielu konkursów teatralnych. Pod pseudonimem Ciocia Klocia prowadzi zajęcia animacyjne, sensoryczne, teatralne dla maluchów w wieku 2-6 lat.
  • Dorota Krawczyk – kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury, animatorka, instruktorka teatralna, reżyserka młodzieżowego teatru „Szydło” i dziecięcego teatru Szydełko, juror konkursów recytatorskich, warsztatowiec.

Każda edycja kursu teatralnego w Wodzisławskim Centrum Kultury jest inna. Osoby, które nie uczestniczyły w poprzednich lub uczestniczyły we wszystkich edycjach mogą śmiało wziąć udział w kursie. Program nie powtórzy się. Cena od osoby wynosi: 250 zł i obejmuje: udział w kursie, certyfikat uczestnictwa, poczęstunek, materiały / notatki z zajęć, foto- i video-rejestracja niektórych ćwiczeń. Zapisy odbywają się za pośrednictwem maila ara@wck.wodzislaw.pl. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 4554855 wew.27.