Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Wodzisław Śląski: KONCERT EDUKACYJNY ZPiT „Vladislavia”

Wodzisław Śląski: KONCERT EDUKACYJNY ZPiT „Vladislavia”

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych na najnowszy koncert edukacyjny ZPiT „Vladislavia” pt. „Tatulkowy gołąb, czyli koncert na śląską nutę". Wydarzenie odbędzie się piątek, 22 kwietnia o godz. 9:00 i 10:30.

PLAKAT Koncert edukacyjny ZPiT "Vladislavia", NA ZDJECIU DWIE DZIEWCZYNY W STROJACH LUDOWYCH

„Tatulkowy gołąb, czyli koncert na śląską nutę” to kolejna propozycja koncertu edukacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia”, przygotowana specjalnie dla młodszych odbiorców.

Pytania i zagadki, zadania i wyzwania, tego na pewno nie zabraknie na koncercie edukacyjnym ZPiT „Vladislavia”. Tym razem tancerze i muzycy zaprezentują uczniom tańce i zabawy z naszego regionu. Opowiedzą i pokażą jak dawniej wyglądało życie w tradycyjnej śląskiej rodzinie. 45 minutowy program, który Vladislavia przygotowała dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych zręcznie łączy elementy edukacyjne i zabawę zachęcając widownię do interakcji. Uczniowie będą mieli okazje wspólnie z zespołem zaśpiewać i zatańczyć, poznać stroje i ukryte w nich tajemnice.

ZPiT „Vladislavia” działa w Amatorskim Ruchu Artystycznym w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zespół specjalizuje się w tańcu ludowym z różnych terenów Polski i Świata. Wielokrotnie reprezentował Polskę na wielu Międzynarodowych Festiwalach m.in. w Niemczech, Francji, we Włoszech, Czarnogórze, na Węgrzech, Serbii, Bułgarii i Portugalii. W zespole działa kilka grup tanecznych i kapela. Występuje w nim łącznie ok. 130 dzieci i młodzieży z Wodzisławia Śląskiego i okolic. Założycielem zespołu jest Wanda Bukowska, a obecnie zespół jest prowadzony przez Dominikę Brzozę-Piprek.

Bilety w cenie 10 zł można rezerwować mailowo: piak@wck.wodzislaw.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń: 19 kwietnia br. Informacji na temat koncertu udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55).

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.