POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

WODZISŁAW ŚLĄSKI: KONCERT „CANTICUM NOVUM” I „CAMERATA NOVA”

Ile mocy drzemie w głosach? Ile piękna mieści się w dźwiękach? O tym przekonamy się podczas koncertu, w którym wystąpią Młodzieżowy Chór Miejski „Canticum Novum” i Młodzieżowa Orkiestra „Camerata Nova”. Będzie to pierwsze w nowym roku wydarzenie online, do udziału w którym już 16 stycznia, o godzinie 18:00, zaprasza Wodzisławskie Centrum Kultury.

zdjęcie - koncert 16.01.2021 w WCK

Młodzi i utalentowani artyści wystąpią w repertuarze kolędowym i świątecznym. Na co dzień swoje talenty szlifują w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1. O doskonałe brzmienie chóru dba dyrygentka Emilia Kopiec, a orkiestry – Henryk Krótki. To pod ich skrzydłami z zaangażowaniem i twórczo rozwijają się wspomniani artyści.

zdjęcie - „Canticum Novum" i "Camerata Nova"

Miejski Chór Młodzieżowy „Canticum Novum” powstał w październiku 2012 roku. Początkowo działał przy Wydziale Edukacji Urzędu Miasta. Chór skupia młodzież głównie ze szkół podstawowych i średnich, w wieku od 8 do 20 lat. U zarania liczył 16 osób, obecnie w chórze jest 45 chórzystów. Repertuar, w jakim wybrzmiewają dobre głosy, wypełniają utwory rozrywkowe jak i sakralne. Chór dał ponad 65 koncertów, uczestniczył w 15 konkursach, z czego zdobył 12 nagród, m.in Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Choir in motion w Łodzi w 2018 r., co jest jego najważniejszym osiągnięciem. Od czterech lat chór działa przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Bardzo często występuje wraz z Młodzieżową Orkiestrą „Camerata Nova”, której dyrygentem i aranżerem utworów jest pan Henryk Krótki. Orkiestra powstała w styczniu 2016 roku i została także kołem działającym przy OPP1. Ich piękne wspólne brzmienie mogliśmy podziwiać wielokrotnie. Wzruszali, zachwycali i ujmowali swoimi talentami. 16 stycznia 2021 roku nie będzie inaczej. Bezpłatną transmisję na żywo z tego wydarzenia zobaczymy na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.