Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: KINO SENIORA W WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: KINO SENIORA W WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza seniorów na seans do Kina Pegaz. W ostatni wtorek miesiąca, 28 września o 11:00 zobaczymy polską komedię: „Zupa nic". To zabawna opowieść o rodzinie, żyjącej w czasach PRL-u.

plakat do filmu "Zupa nic"

Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski.

Seans filmowy odbędzie się we wtorek, 28 września o godzinie 11:00. Bilety w cenie 16 zł normalny, 14 zł ulgowy dostępne są online: https://biletyna.pl/film/ZUPA-NIC/Wodzislaw-Slaski oraz w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Seanse odbywają się zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi.

Źródło opisu filmu i grafiki: Kino Świat