Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: KAŚKA SOCHACKA - CICHE DNI TOUR W WCK - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: KAŚKA SOCHACKA – CICHE DNI TOUR W WCK

Po intensywnie koncertowej jesieni, Kaśka Sochacka rusza w dalszą część trasy, podczas której zawita do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Artystka na wodzisławskiej scenie pojawi się 19 lutego promując swoją debiutancką płytę „Ciche dni” oraz wydaną niedawno EPkę „Ministory”.

PLAKAT WYDARZENIA - KAŚKA SOCHACKA - CICHE DNI TOUR, NA PLAKACIE ARTYSTKA PRZY MIKROFONIE

Minionej jesieni, Kaśka wspólnie z zespołem zagrała blisko 30. koncertów, które w większości zostały w całości wyprzedane. W dwa miesiące artyści przejechali Polskę wzdłuż i wszerz, pokonując prawie 10 tys. kilometrów. W nadchodzących miesiącach Sochacka z zespołem ponownie wyruszy w trasę, a w drugiej połowie lutego zjawi się w Wodzisławskim Centrum Kultury.
Na scenie Kaśce towarzyszyć będą: Lesław Matecki (gitara), Andrzej Rajski (perkusja), Paweł Harańczyk (instrumenty klawiszowe) oraz Magdalena Laskowska (skrzypce), która gościnnie dołączyła do składu zespołu.
Artystka zaprezentuje materiał z płyty „Ciche dni” oraz wydanego w listopadzie 2021 roku albumu „Ministory”.
Debiutancki album Kaśki Sochackiej „Ciche dni” ukazał się 26 marca 2021 roku nakładem Jazzboy Records. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska i Olek Świerkot – tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang”) i jego drugiej płycie („Mój dom”). Kaśka jest autorką wszystkich kompozycji muzycznych. Sama płyta „Ciche dni” opowiada o kolei rzeczy w związku, o pętlach jakie zataczamy, naszych największych obawach, o kryzysach, wątpliwościach i walce z samym sobą. Opowiedziana z perspektywy kobiety, która cały czas próbuje złapać w tym wszystkim równowagę.

Koncert Kasi Sochackiej odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury, w sobotę 19 lutego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 79 zł dostępne w kasie WCK oraz online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.