POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

WODZISŁAW ŚLĄSKI: GRZEGORZ MEISEL W WCK

Do tego, by tworzyć rzeczy unikatowe, bez wątpienia potrzebne jest natchnienie. Tego dobrodziejstwa szukać można w przeróżnych sferach, opierając się na własnej kreatywności, dając ponieść się wysublimowanym zmysłom, wrażliwości, czy w końcu, czerpiąc z tego, co pozostawili nam przodkowie, swoim autorskim produktom nadawać niepowtarzalności. To schemat działania, który mógłby sprawdzić się w wielu branżach. Z pewnością sprawdza się w cukiernictwie, o czym z pasją opowie Grzegorz Meisel, cukiernik, fotograf – słowem „COOLturalny gość WCK”. Na wykwintne spotkanie z wodzisławianinem zapraszamy do Wodzisławskiego Centrum Kultury 22 marca o godz. 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

plakat - spotkanie z Grzegorzem Meislem w WCK

Czy warto eksperymentować ze smakami i łączyć w jedno nieoczywiste składniki? Jak skutecznie rozpieszczać najbardziej wymagające podniebienia? Czy dla cukiernika inspiracją mogą być podróże i ulotne dźwięki? Jaka siła drzemie w tradycji i jak zmyślnie przeszłość połączyć z tym, co kuszące dziś? Swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem w tym zakresie podzieli się Grzegorz Meisel, który za sprawą „Słodkiej Manufaktury Leona” rozsławia rodzinną tradycję z imponującym rozmachem. Warto zaznaczyć, że ta początkiem sięga 1917 roku. Kto raz skosztował trufli, ciasta di Siena Nero, czy czekolad z wyśmienitymi dodatkami sygnowanymi nazwiskiem Meisel, z ochotą wraca po jeszcze. O rarytasy upominają się klienci z wielu regionów i miast. Wodzisławska „Słodka Manufaktura Leona” jest miejscem, które oczaruje zmysły i zachwyci, podobnie jak fotografie autorstwa Grzegorza Meisla. Należący do Pictorial Team artysta, tworzy obrazy, które zabierają uważnego odbiorcę na krawędzie rzeczywistości, wzbogacone o wrażliwość i subiektywne postrzeganie świata przez ich autora.

Bez wątpienia kolejne spotkanie w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK” pełne będzie inspiracji i sztuki, która ma niejedno oblicze. Będzie też okazją do poznania interesującej historii ludzi, którzy tworzyli i tworzą społeczność naszego miasta. Zatem to rzecz dedykowana nie tylko koneserom znakomitych wyrobów cukierniczych, ale i koneserom ciekawych biografii i obrazów.