Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: GORCZYCKI FESTIWAL W CIEMNOŚCIACH WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: GORCZYCKI FESTIWAL W CIEMNOŚCIACH WCK

Chłonąć muzykę w pełni, w czystej formie, bez dodatkowych bodźców rozpraszających uwagę, można będzie podczas jedynego w swoim rodzaju „Koncertu w ciemności".

Gorczycki plakat

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 26 września o godzinie 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego. W jego organizację włączył się Polski Związek Niewidomych.

Wydarzenie, które poza walorami artystycznymi dodatkowo zwracać będzie uwagę na ważny aspekt społeczny, a mianowicie na funkcjonowanie osób niedowidzących i niewidomych w kulturze. Część koncertu przebiegać będzie w ciemności.

Publiczność będzie miała okazję wsłuchać się w utwory skomponowane przez Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Juliusza Zarębskiego czy George’a Gershwin’a.

Bilety na wydarzenie dostępne w cenie 15 zł.

Szczegóły już wkrótce na stronie wck.wodzislaw-slaski.pl