Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: FILMOWO I PLASTYCZNIE W WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: FILMOWO I PLASTYCZNIE W WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie w ramach cyklu „Zabawy wokół kina”, które odbędzie się 19 września o godz. 14:00, tuż przed projekcją filmu „Mój brat ściga dinozaury”.

plakat - warsztaty plastyczne w WCK

Fabuła filmu „Mój brat ściga dinozaury” stanie się inspiracją do artystycznych zabaw dla dzieci od jedenastego roku życia, a także do dyskusji na temat prawdy i tolerancji. Godzinne spotkanie pozwoli na twórcze zagospodarowanie wolnego czasu i wprowadzenie w tematykę filmu, opowiadającego o więzach rodzinnych, dojrzewaniu i prawdzie, która zawsze jest cenniejsza niż kłamstwo. Inspiracją dla powstania filmu była bestsellerowa książka biograficzna Giacomo Mazzariola, przedstawiająca historię dwóch braci. Kilkunastoletni Jack marzył o młodszym braciszku, z którym mógłby się bawić. Kiedy Gio przychodzi na świat, rodzice chłopca oświadczają mu, że braciszek jest wyjątkowym dzieckiem, a gdy chłopiec podrasta, dowiaduje się prawdy, że jego brat urodził się z zespołem Downa. W nowej szkole Jack wstydzi się młodszego brata i jego wyjątkowości. Ta wzruszająca i zabawna opowieść to jedna z wielu ciekawych propozycji zaplanowanych we wrześniowym repertuarze Kina Pegaz. Film „Mój brat ściga dinozaury” można będzie zobaczyć 17 i 19 września o godzinie 15:00.

Informacji na temat wrześniowego spotkania w ramach „Zabaw wokół kina” udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Zapisy na zajęcia przyjmowane są do 16 września pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl. Udział w nich jest nieodpłatny.

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w zajęciach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.