POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

WODZISŁAW ŚLĄSKI: FILMOWE I TANECZNE WAKACJE Z WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury proponuje kolejny miesiąc wakacyjnych atrakcji dla najmłodszych. W sierpniu, pod hasłem "Akcji lato 2020", dzieci będą mogły skorzystać z proponowanych przez placówkę ciekawych wydarzeń filmowych i tanecznych.

W sierpniu dla młodych kinomanów nie zabraknie bajek i seansów filmowych w wodzisławskim kinie Pegaz. Projekcje w ramach cyklu „Wakacyjnego Kina Dzieci” odbędą się w każdy wtorek o 16:00 oraz środę i czwartek o 10:00. W nadchodzącym miesiącu WCK proponuje również zajęcia taneczno-ruchowe, prowadzone przez instruktorki zespołów działających w Wodzisławskim Centrum Kultury. We wtorki od 10:00 na dzieci czekać będą bajeczne warsztaty taneczne prowadzone przez Małgorzatę Karwot z Teatru Tańca „Memento”, z kolei w środy od 12:00 zaplanowane zostały zajęcia taneczne prowadzone przez Klaudię Czapkę z zespołu tańca nowoczesnego „Miraż”. W tym roku, ze względu na rządowe wytyczne dotyczące prowadzenia działalności w okresie pandemii, placówka organizuje warsztaty z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.

– Zapraszamy na kolejną odsłonę wakacyjnych wydarzeń dla najmłodszych. W sierpniu proponujemy ciekawy repertuar kina Pegaz i atrakcyjne spotkania taneczne z instruktorkami naszych zespołów. Będzie to z pewnością miło i bezpiecznie spędzony czas – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
W zajęciach przygotowanych przez WCK mogą wziąć udział dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na udział w warsztatach obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie i e-mailowo w Dziale Projektów i Animacji Kulturalnej do 31 lipca br. (tel. 32 455 48 55, e-mail: piak@wck.wodzislaw.pl). Warunkiem udziału w warsztatach jest zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie i podpisanie oświadczenia, a także dokonanie opłaty przelewem na konto WCK: 09 1240 4357 1111 0010 3971 8780 (w tytule płatności należy wpisać: Akcja Lato 2020 oraz imię i nazwisko dziecka). Jednorazowe uczestnictwo w zajęciach wiąże się z odpłatnością 10 zł.

Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników zajęć, WCK wprowadziło procedury, których celem jest zminimalizowanie zagrożeń spowodowanych epidemią koronawirusa. Na zajęcia „Akcji Lato 2020” rodzice i opiekunowie przyprowadzający dzieci wchodzą do WCK wejściem głównym. Konieczne jest także zachowanie odległości co najmniej 2 metrów od innych osób, zasłonięcie ust i nosa przez cały czas obecności w obiekcie oraz dezynfekcja rąk. Po zakończeniu zajęć uczestnicy opuszczają budynek wyjściem bocznym (od strony parkingu przy ul. 26 Marca), gdzie zostają odebrani przez rodziców lub opiekunów.