Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: FESTIWAL DOKUMENTU W WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: FESTIWAL DOKUMENTU W WCK

Już po raz trzeci Wodzisławskie Centrum Kultury stanie się areną wieloaspektowej wymiany spostrzeżeń i doświadczeń. To tu w sobotę, 30 października, w ramach festiwalu dokumentu „Optyka wymienna” wybrzmiewać będą poglądy twórców zaangażowanych, zdeterminowanych, by sięgać po tematy istotne, wymagające większej uwagi. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00.

plakat - festiwal dokumentu w WCK

Próbując skonstruować pełen obraz czegoś, warto spoglądać z kilku perspektyw. Próbując zrozumieć bieg ogółu, warto wsłuchać się w tętno jednostki. I począwszy od niej budować szerszą opowieść o świecie, o sobie. Bliskość, zanikanie, relacje między jednym a drugim, przenikanie przestrzeni osobistych i twórczych, sztuka wyboru – to zagadnienia, wokół których koncentrować będzie się festiwalowe wydarzenie. A bez wątpienia interesująco odnosić się do nich będą twórcy dokumentujący rzeczywistość za pomocą słowa i obrazu.

Wzorem lat poprzednich i w tym roku na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury gościć będą wyjątkowe postaci specjalizujące się w literaturze faktu i fotografii. A za sprawą spotkania panelowego, jak i indywidualnych spotkań autorskich słuchacze będą mieli niepowtarzalną okazję ku temu, by swoje patrzenie na świat wzbogacić o inne i móc skonfrontować je z tym, czego doświadczą podczas „Optyki wymiennej”. Będzie ciekawie, będzie prawdziwie. Szczegóły przedstawimy już wkrótce. Warto trzymać rękę na pulsie i rezerwować wolny czas na 30 października.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.