POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

WODZISŁAW ŚLĄSKI: „CHWILA NIEUWAGI” – ONLINE W WCK

Folk, jazz i poezja – ten zespół łączy te wszystkie nurty, konsekwentnie tworząc własny, niepowtarzalny styl. Mowa o zespole Chwila Nieuwagi, który już 28 kwietnia o 19:00 będzie gościł na Waszych ekranach. Koncert pn. „Miszung” WCK bezpłatnie udostępni na swoich kanałach w Internecie.

plakat - koncert zespołu "Chwila Nieuwagi" w WCK

„Chwila Nieuwagi” to zespół, który od przeszło dekady tworzy i koncertuje, meandrując umiejętnie pomiędzy poezją śpiewaną, folkiem, piosenką artystyczną, a nawet jazzem. Zespół silnie związany jest z kulturą śląską, do której korzeni powraca, komponując i pisząc także po śląsku. Uprawiając ten międzygatunkowy „miszung” w warstwie muzycznej i tekstowej, konsekwentnie nie daje się zaszufladkować, ciągle zaskakując nowymi pomysłami. Na scenie „Chwila Nieuwagi” czuje się najlepiej, w koncerty wkładając serce, kunszt muzyczny, spontaniczność i poczucie humoru, co przysparza im coraz większe rzesze fanów.

Zespół nagradzany był na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki poetyckiej, folkowej i artystycznej w Polsce (Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja, YAPA w Łodzi, Festiwal im. Wojtka Bellona).

W swoim dorobku grupa my trzy krążki studyjne: „Niepoprawna muzyka” (2011), „Miszung” z gościnnym udziałem Macieja Balcara (Dżem) i Jarosława Trelińskiego (Raz Dwa Trzy) (2013) oraz „Anieli śpiewają” (2016), a także udział w kilkunastu składankach muzycznych (m.in. kilka składanek z cyklu „W stronę Krainy Łagodności”). W 2018 ukazała się czwarta płyta zespołu, krążek live „Morawska Brama”.

Skład zespołu: Martyna Czech (wokal), Piotr Kotas (piano), Andrzej Czech (gitara), Rafał Kierpiec (basista, kontrabas), Bartłomiej Plewka (perkusja), Marek Sochacki (perkusja).

Transmisja koncertu dostępna będzie na Facebooku Wodzisławskiego Centrum Kultury i na kanałe YouTube w środę, 28 kwietnia o 19:00.