Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: BLEND ONLINE W WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: BLEND ONLINE W WCK

Szykuje się mocne, rockowe uderzenie! Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny koncert online w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. Tym razem na ekranach zobaczymy charyzmatyczną rockową kapelę Blend. Już 27 sierpnia o 19:00 warto być na Facebooku placówki lub na kanale YouTube.

koncert zespołu Blend 27 sierpnia 2020 r. WCK

Blend powstał w 2003 roku. Stworzony i prowadzony do dziś przez Piotra Ruta, gitarzystę zespołu Poziom 600. Ich twórczość inspirowana jest muzyką rockową lat 70-tych. Większość utworów utrzymana w bezkompromisowym, żywiołowym duchu rock and rolla. W 2006 roku zespół zadebiutował w TVP Katowice, w programie muzycznym „GRAMY”. W 2012 roku był półfinalistą przeglądu „Antyfest” organizowanego przez Antyradio oraz ćwierćfinalistą telewizyjnego show „Must be the music”. W 2013 roku zespół wydał płytę zatytułowaną „Żółty” oraz zrealizował clip z piosenką „Moja M”.

Członkowie Blend określają samych siebie jako mieszankę różnych muzycznych osobowości, co w decydującym stopniu wpływa na rodzaj wykonywanej przez nich muzyki. Obecnie Blend koncertuje na scenach muzycznych w kraju i za granicą. W maju 2020 roku ukazała się nowa płyta zatytułowana „Czerwony”, na której gościnnie zagrał na instrumentach klawiszowych Wojciech Konikiewicz.- W kolejnej internetowej transmisji na żywo zaprezentujemy kawał dobrego, rockowego grania. Jak zwykle dołożymy wszelkich starań, żeby zapewnić dobrą jakość obrazu i dźwięku.

Jestem przekonany, że koncert przypadnie do gustu fanom rock and roll’a – zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury. Zespół tworzy czwórka muzyków: Marek Sladek, Cezary Gibes, Robert Szuter oraz Piotr Rut i to oni udowodnią w ostatnią środę sierpnia, że „Rock and roll live!”. Po więcej informacji oraz linki do transmisji zapraszamy na stronę organizatora koncertu www.wck.wodzislaw-slaski.pl. #siećzkulturąwdomu