Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: ARKADIUSZ ŻABKA "KOOLTURALNYM GOŚCIEM WCK" - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: ARKADIUSZ ŻABKA „KOOLTURALNYM GOŚCIEM WCK”

Zwykle to on staje za mikrofonem i zadaje dociekliwe pytania. Tym razem los się odwróci. Z Arkadiuszem Żabką, dziennikarzem, konferansjerem, moderatorem, społecznikiem i w końcu - wprawnym radiowcem, porozmawiamy nie tylko o radiu. A wszystko to w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK”, które odbędzie się 21 marca. Początek, w punkt 18:00.

zdjęcie - dziennikarz Arkadiusz żabka z mikrofonem na scenie

Zaangażowany, uważny, rzetelny, dowcipny, uparty, błyskotliwy… długo można by wymieniać, a to wszystko i tak odnosi się do jednego człowieka. Jego głos, który od lat wybrzmiewa w lokalnej stacji radiowej – Radio90, zna wielu. Jego aparycję i sposób bycia na scenie kojarzą ci, którzy mieli okazję uczestniczyć w imprezach, spotkaniach, akcjach, w jakich się udzielał. Ale o tym, jaki jest prywatnie, co go ciekawi, pasjonuje i czym żyje na co dzień – wie niewielkie grono osób. Po 21 marca grono to ma szansę się powiększyć.

Spotkanie z Arkadiuszem Żabką z pewnością wypełnią anegdoty, które wpisane są w profesję dziennikarską i które są nieodłączną częścią pracy konferansjera. W jednym i w drugim przypadku kontakt z drugim człowiekiem wymaga czujności, nieraz szybkich reakcji, ale i niesie ze sobą nieoczekiwane. I to wydaje się być w tych zajęciach najciekawsze. Zdarzają się relacje, które potrafią zaskakiwać. Które z nich szczególnie utkwiły w pamięci gościa Wodzisławskiego Centrum Kultury? Kto okazał się być najbardziej wymagającym rozmówcą? Co daje większą frajdę – bycie na scenie i kontakt z tłumem, czy kameralna rozmowa w radiowym studiu? Tego dowiemy się na pewno. Podpytamy też o skalę oddziaływania mediów, o misję – jeśli jest. Czy bycie osobą popularną to nie tylko powód do podbudowania ego, ale i szansa na zrobienie czegoś dla innych? Postaramy się uzyskać odpowiedź także na tak sformułowane zagadnienie. W końcu przekonamy się czego słucha gość, którego na co dzień słuchają inni. Po więcej zapraszamy do Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.